Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 94850
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1394 9:27
تعداد بازدید : 888

رزومه استاد

تولد:نیشابور مهد علم وادب تحصیل واستفاده از محضراساتید گرامی و آیات عظام: فاضل لنکرانی,تبریزی,جوادی آملی,خاتم یزدی,حاج آقا مجتبی تهرانی ومقام معظم رهبری -سطح چهار حوزه علمیه (دکتری) -تدریس رسمی با حکم مرکز مدیریت قم از سال 1378در حوزه ی قم(مدرسه امام خمینی ومعصومیه)وتهران(مروی,امام رضا ع ,چیذر) مدرس سطح عالی حوزه

بسم الله الرحمن الرحیم

تولد:نیشابور مهد علم وادب

تحصیل واستفاده از محضراساتید گرامی و آیات عظام:

فاضل لنکرانی,تبریزی,جوادی آملی,خاتم یزدی,حاج آقا مجتبی تهرانی ومقام معظم رهبری

-سطح چهار حوزه علمیه (دکتری)

-تدریس رسمی با حکم مرکز مدیریت قم از سال 1378در حوزه ی قم(مدرسه امام خمینی ومعصومیه)وتهران(مروی,امام رضا ع ,چیذر) مدرس سطح عالی حوزه

-تدریس در دانشگاه های تهران,آزاد اسلامی وخواجه نصیر

-مدیریت  حوزه علمیه امام رضا ع تحت زعامت حضرت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی

مدیریت موسسه ی آموزش عالی فلسفه وکلام امام رضا ع زیر نظر استاد علی اکبر رشاد  

-مدیریت مدرسه علمیه امام باقر ع به حکم ایت الله مقتدایی

-مدیر موسسه ی علمی پژوهشی آل الرسول شاخه ی تهران زیر نظر حضرت آیت الله علم الهدی

-مشاور فرهنگی باشگاه ابومسلم خراسان

-عضو هیئت مدیره حوزه علمیه ی حضرت خدیجه س

-معاونت پژوهش بنیاد قران

-عضوشورای سیاستگزاری اندیشکده مدیریت اسوه

- تبلیغ اندیشه محور از سال 1373 در داخل وخارج کشور

-روحانی کاروان حج وعتبات وروحانی نمونه  سال1385

-کارشناسی برنامه های متعدد رسانه ی ملی

-امام جماعت وزارت امور خارجه

 -شرکت وسخنرانی در همایشها وکنفرانسها                                                                 

-تالیف کتب ومقالات

-عضوشورای راهبردی حوزه علمیه استان تهران


 

تالیفات منتشر شده:

الف:تالیفات فردی:

1-کتاب امام رضا ع در نیشابور

 

در این کتاب مولف به تحلیل علت اجبار حکومت نسبت به تبعید امام ع پرداخته ودلایل اقبال مردم به حضرت را مورد بررسی قرار میدهد.

ازجمله نکات مهم در این اثر بررسی ابعاد وجودی امام رضا ع همانند :شجاعت-سیاست-فقاهت وصلابت حضرت است.که در شایط سخت با تصمیم واقدام درست میتوانند نقشه های دشمن را خنثی نموده ودشمن را از موضع قدرت به سمت ضعف وانفعال بکشند. یکی از مهمترین مصادیق این امر استفاده از فرصت عبور از شهرهای شیعه نشین وارتباط با علاقه مندان اهل بیت ع به مانند شهر نیشابور است.

در این کتاب به وقایع مهم رخداده در نیشابور از جمله معجزات حضرت اشاره شده است .ودر پایان حدیث بسیار مهم سلسله الذهب در نیشابور مورد توجه قرار گرفته است


 

2-کتاب آصره المنابع:

 

این کتاب شامل دو بخش است.در قسمت اول کتاب منابع حدیثی مهم شیعه وسنی مورد توجه قرار گرفته شده است.سبک حدیث نگاری-شرح حال محدثین-بابهای مختلف کتابها وموضوعات حدیثی ایشان مورد مداقه قرار گرفته است.از جمله موارد مهم وکاربردی در این بخش ذکر وتعریف انواع حدیث است که طلاب وعلاقه مندان به رشته حدیث میتواند از آن بهرهمند گردند.

در کنار این مباحث مولف اصطلاحات رایج بین محدثین را ذکر نموده وبه توضیح انها می پردازد.

در بخش دوم کتاب به منابع تاریخ اسلام نظری متفاوت انداخته شده است.آثار تاریخی ؛تاریخ نگاری ومورخین صدر اسلام بر مبنای سبقت تاریخی وزمانی معرفی شده وپس از بیان شرح حال مورخ اثر وویژهگیهای آن برای خواننده تبیین گشته است


 

3-کتاب تفسیر سوره لقمان:

محور این کتاب سوره مبارکه لقمان است.اساس سوره لقمان نگاه تربیتی قران ومعرفی جایگاه مربی الگو وطراز است.در این سوره شیوه های مختلف تربیتی در مقابل شیوه متعالی تربیت دینی رنگ باخته واز لابه لای مثالهای حکیمانه لقمان سبک مترقی وعظ ونصیحت حکمت محور رخ می نماید.

در کنار تفسیر آیات این سوره مولف موضوعاتی مثل:

تربیت

حکمت

شخصیت وزندگینامه لقمان حکیم

مثالهای قرآنی

پندهای لقمان حکیم


را به شیوه ای کاربردی؛ذکرنموده است


 

4-کتاب اعتکاف:

 

از آنجا که اعتکاف دو منظرفقهی وعرفانی مورد توجه دارد؛نویسنده در بخش نخست کتاب به تبیین نظریات فقهی خود به گونه ای استدلالی میپردازد.ونظریات فقهی خود را مستدل به اثبات می رساند.از جمله بحثهای چالشی این بخش؛بحث پیرامون مکان اعتکاف است.مولف با بیان نظریات واقوال مختلف به نقد یک به یک نظریات پرداخته وانحصار اعتکاف در مساجد اربعه یا خمسه را رد مینماید.

در بخش دوم کتاب نویسنده با تطبیق منازل سیر وسلوک بر اعتکاف؛فضای معرفتی –اخلاقی اعتکاف را به خوبی تشریح نموده وخواننده را به لایه های عمیق تری از اعتکاف؛نزدیک میکند.


 

5-کتاب تفسیر سوره واقعه :

این کتاب که با استقبال خوانندگان به چاپ ششم رسیده است؛در پی شناخت قرآن محور مقصد انساها در عالم پس از دنیاست.عالمی که میتواند مقصدی دلخواه برای انسانهای ساعی ومومن باشد.و میتواند سرای عذاب وعقاب برای بدکاران.

از آنجا که اطلاعات قبل از هر مسافرتی ؛انسان را به تصمیمات وتدابیر بهتری در تنظیم برنامه ها نسبت به سفررهنمون می سازد؛؛دانسته های پیش از سفر پررمز وراز اخروی آن هم بر اساس منبع دقیق وکاملی همانند قرآن میتواند بسیاری رااز تحیر؛آشفتگی وترس رهانده وبا اعطای اطلاعات یقیق آور وشفاف در امر ترمیم گذشته وتصمیم آینده یاری نماید.

 

ب:تالیفات گروهی:

کتابهای شش گانه مدیریت اسوه
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :